Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Borås pokazują, że nawet przedmioty jednorazowego użytku mogą być przyjazne dla środowiska. Badaczka z Uniwersytetu w Borås, Departament Odzyskiwania Zasobów i Techniki Budowlanej, w ramach swojej pracy doktorskiej opracowała biotworzywa wykorzystujące odpady z jabłek i pomarańczy. Pani Veronika Bátori pracuje jako doktorant w departamencie odzyskiwania zasobów, gdzie skupia się na rozwijaniu innowacji w biotechnologii.

Czytaj dalej

Sezon na awokado Hass w Peru dopiero się rozpoczyna. Wg danych portalu Fresh Plaza peruwiańska produkcja awokado i eksport mogą spaść w tym roku o około 15- 20%. W porównaniu z rokiem poprzednim. Takie są przewidywania dyrektora generalnego Association of Hass Avocado Growers in Peru (ProHass). W roku  2018 r. Peru wyeksportowało 335 000 ton awokado Hass.

Czytaj dalej

Truskawki stanowią źródło cennych wartości odżywczych. W truskawkach jest więcej witaminy C niż w cytrynie, a także kwas foliowy, witaminy z grupy B, witamina A oraz minerały takie jak potas, wapń, czy magnez. Truskawki  można jeść właściwie bez ograniczeń, gdyż są niskokaloryczne, poprawiają przemianę materii, wpływają pozytywnie na cerę i włosy. Ponadto, dzięki zawartości kwasu elagowego mają działanie przeciwzapalne i antynowotworowe. Kwas elagowy występuje w wielu roślinach, poza truskawkami w malinach, winogronach, kłączu pięciornika oraz owocach borówki i granatu. Wspiera on  układ odpornościowy organizmu. Jest antyoksydantem, przez co chroni przed nowotworami, neutralizując działanie związków rakotwórczych.

Czytaj dalej

Jak podaje portal Fresh Plaza od początku sezonu eksportowego eksport egipskich ziemniaków do Europy wzrósł do 200 000 ton. Urzędnik Ministerstwa Rolnictwa podkreślił ostatnio, że te wysyłki były eksportowane do Unii Europejskiej zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości eksportu, potwierdzając, że egipskie produkty rolne były wywożone do różnych krajów bez żadnych przeszkód.

Czytaj dalej

Portal Fresh Plaza za EFEagro podaje, że w sezonie 2018/19 światowa produkcja pomarańczy wzrośnie o 4,2 miliona ton w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnie 51,8 milionów ton, głównie ze względu na korzystne warunki pogodowe, które doprowadziły do ​​większych zbiorów w Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Znajduje to odzwierciedlenie w najnowszym raporcie Departamentu Rolnictwa i Żywności Stanów Zjednoczonych (USDA), który oczekuje, że ten wzrost produkcji przełoży się na globalny wzrost podaży, zarówno na rynkach świeżych, jak i przetworzonych.

Czytaj dalej