W regionie Almerii rozpoczęły się pierwsze zbiory arbuzów, a na melony przyjdzie poczekać jeszcze około 2 tygodnie.

Przewiduje się, że kampania arbuzowa będzie na podobnym poziomie, jak w roku  ubiegłym. Szczególnie jeśli chodzi o arbuzy i melony Piel de Sapo. Kampania jest zagrożona niedoborem wody na północy Almerii i w Murcji, ale areały upraw nie zostały zmniejszone. Tylko w przypadku melonów Miodowych i Galia z Almerii  można mówić o zmniejszeniu areału upraw.

Czytaj dalej

Pierwsze zbiory hiszpańskich szparagów już za nami. Jako pierwsze są zazwyczaj zbiory szparagów z Granady, które w bieżącym roku przebiegły przy bardzo trudnej sytuacji pogodowej. Ulewne deszcze w połowie marca i bardzo niska temperatura zrobiły swoje i straty w zbiorach szparagów były ogromne, liczone w milionach euro.

W ostatnich dniach ceny szparagów mocno poszły w dół. Nakładają się bowiem na siebie zbiory hiszpańskie, włoskie, niemieckie i holenderskie, a wkrótce pojawią się pierwsze polskie szparagi.

Czytaj dalej

Pierwsze dostawy argentyńskiej cytryny na rynek Ameryki Północnej są już w drodze.  Po wielu latach nieobecności  argentyńskiej cytryny na rynku amerykańskim znów będzie szansa jej sprzedaży w amerykańskich marketach.

Stowarzyszenie producentów owoców cytrusowych Argentine Northwest (Acnoa) bardzo liczy na kontynuację współpracy z USA i zwraca ogromną uwagę na jakość produktu, bezpieczeństwo fitosanitarne i zachowanie wszelkich standardów zatwierdzonych przez  odbiorcę – przy produkcji, w procesie dojrzewania i konfekcjonowania.

Czytaj dalej

Serdecznie zapraszamy na szkolenie w dniach 23 – 24 maja 2018 r.

W programie: szkolenie na rzeczoznawcę w zakresie ustalania klas jakości świeżych owoców i warzyw, oraz szkolenie z zasad pobierania próbek roślin i produktów roślinnych na obecność pozostałości środków ochrony roślin, do oceny jakości i badań fizyko-chemicznych.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: krystyna.szymanska@freshquality.pl lub telefonicznie 667909999

Organizator Fresh Quality Krystyna Szymańska

Jak podaje Fresh Plaza w ubiegłym roku znacząco wzrósł światowy eksport bananów. Producenci bananów wyeksportowali o około dziesięć procent więcej bananów niż w 2016 roku. Dane te obejmują około milion ton platanów (bananów do gotowania).

W ostatnim dziesięcioleciu eksport bananów rósł w miarę systematycznie o około pół miliona ton rocznie. Największymi eksporterami bananów są: Ekwador ( około 1/3 rynku światowego), Gwatemala ( około 13 % światowego rynku), Kostaryka, Filipiny i Kolumbia.

Czytaj dalej