Jak podaje serwis www.sadyogrody.pl ceny skupu kapusty białej i buraków były w ostatnim czasie w miarę stabilne.  Firmy skupujące warzywa na eksport obniżyły nieznacznie ceny  kapusty pekińskiej, cebuli i selerów. Natomiast ceny kapusty białej spadły o około 1/3.  Wzrosły ceny papryki czerwonej  i  pomidorów spod osłon. Stabilne  okazały się ceny skupu kapusty czerwonej i porów.

Czytaj dalej

Analitycy rynku zwracają uwagę na znaczne osłabienie eksportu jabłek z Polski w III kwartale 2017 r. Powołując się na serwis www.sadyogrody.pl eksport był mniejszy o 38 % w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Dodatkowo, gdy nie będziemy liczyć miesiąca lipca, w którym na rynku było jeszcze jabłko z poprzedniego sezonu handlowego, to okazać się może, że spadek ten jest niemalże dwukrotny i wynosi 63%.

Czytaj dalej

W tym sezonie ceny na hiszpańskie owoce kaki utrzymują się na  średnim poziomie. Sezon rozpoczął się od cen  dość wysokich – 1,60 eur/ kg. W chwili obecnej ceny są już nie tak dobre dla producentów, jak na początku sezonu – od 0,5 – 1,00 eur/ kg w zależności od rozmiaru. Na pewno producenci chcieliby nieco lepszych cen, ale rynek kieruje się swoimi prawami. Jakość hiszpańskich owoców kaki jest w tym roku bardzo dobra.

Czytaj dalej