Uprzejmie zapraszamy na IV zjazd FRESH QUALITY ACADEMY w dniach 10–12.05.2017
Temat: Szkolenie specjalistyczne rozszerzające wiedzę o jakości handlowej świeżych owoców i warzyw
Cel szkolenia: zdobycie wiedzy praktycznej i podniesienie profesjonalizmu kontrolerów jakości handlowej świeżych owoców i warzyw z sieci handlowych, z firm handlowych, grup producentów, oraz osób zamawiających towar.
Termin: 10–12.05.2017, od 10.05.2017 godz. 18.00 do 12.05.2017 godz. 15.00
Miejsce: Pałac Piotrawin, Piotrawin 95, 24-335 Łaziska, www.piotrawin.pl
Tematy wykładów:
1. „Prorynkowe zmiany w technologii produkcji owoców jagodowych” – wykład dr Paweł Krawiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
2. “Proces sortowania i pakowania owoców oraz prezentacja nowoczesnego systemu Traceability w Grupie Producentów Owoców i Warzyw FruVitaLand”.
3. Możliwości zwiększenia zysku w sprzedaży detalicznej polskich owoców jagodowych” – wykład Rafał Szmit Prezes Zarządu Fruvitaland.
4. Jakość handlowa warzyw zielonych – wykład dr Agnieszka Stępowska Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
5. Warsztaty z zakresu jakości handlowej świeżego kokosa, limonki i melonów – wykład Beata Piega Quality Manager z firmy Greenyard Fresh Poland S.A.
6. Produkty ekologiczne i regionalne.
7. Inne tematy.
Serdecznie zapraszamy! Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt krystyna.quality@gmail.com.
IV Zjazd za nami
W dniach 10-12 maja b.r. w Pałacu Piotrawin, odbył się czwarty zjazd Fresh Quality Academy. Wzięli w nim udział kontrolerzy jakości i kupcy z dwunastu firm. Wykłady i warsztaty wypełniły całe dwa dni.
Informacje o produktach regionalnych ( takich jak jabłka łąckie, grójeckie, czy truskawka kaszubska), jak są unikatowe, jakie parametry jakościowe musza spełniać, oraz o nadzorze IJHARS przekazała Pani Karolina Zakrzewska z Biura Rolnictwa Ekologicznego i Produktów Regionalnych inspekcji.
Jak otwierać kokosa, jak odróżnić limonki z Meksyku od tych z Brazylii, jakie wady progresywne, a jakie kosmetyczne mogą mieć melony i jak smakują różne odmiany melonów pokazywali pracownicy Greenyard ( dawny Univeg).
Co to jest endywia, sałata łodygowa, o roli azotu w produkcji sałat, jakie wady powstają podczas wzrostu sałat, o sposobach uprawy, o cykorii, boćwinie i inne nowości ze świata zielonych warzyw zdradzała dr Agnieszka Stępowska z Instytutu Ogrodnictwa.
Dbałość o bezpieczeństwo żywności, czyli nowoczesny system Traceability w praktyce, oraz jak działa linia do sortowania jabłek pokazała nam firma FruVitaLan.
O produkcji owoców miękkich, nowoczesnej technologii i możliwościach polskich producentów opowiadał dr Paweł Krawiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jak handlować truskawką, maliną i innymi owocami, aby na tym zarobić przekazał Pan Rafał Szmit.
Wspaniała okolica, posiłki i ciekawi gospodarze umilali czas uczestnikom.