Wesołych Świąt, Merry Christmas,

Fröhliche Weihnachten, Feliz Navidad,

Vrolijk Kerstfeest, Καλά Χριστούγεννα

Prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia, miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych,

odrobiny świątecznego szaleństwa i szczypty słodkiego lenistwa

życzą przedstawiciele firmy Fresh Quality

 Krystyna Szymańska

Piotr Szymański

Marcin Szymański

Wesołych Świąt  życzy redakcja działu Aktualności

Jesteśmy właśnie w czasie gorączkowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, a  bakalie są obecne na naszych świątecznych stołach od zawsze. To po prostu tradycja.  Tak więc, jeść czy nie jeść bakalie? Oto jest pytanie. Oczywiście, że jeść, bo bakalie są zdrowe.

Czytaj dalej

Hiszpańska prowincja Almeria słynie z upraw wysokiej jakości warzyw i owoców. Uprawy te są systematycznie  rozwijane od lat ’50 XX w. Duża ilość słonecznych dni w tej części Andaluzji oraz uprawy na dużą skalę, sprawiają, że w okresie zimowym Almeria zaopatruje całą Europę w pomidory, ogórki, paprykę, cukinię czy bakłażany.

Czytaj dalej

Obecny sezon marchewkowy był niezwykle trudny w uprawie i zbiorze. A to ze względu na wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne.  Ciągłe deszcze spowodowały, że zbiór był bardzo utrudniony, a w rezultacie nie cała  zasiana marchew mogła zostać zebrana. Taka sytuacja nie dotyczy tylko naszego kraju. Podobnie było w Holandii, we Francji, w Niemczech i w innych krajach Europy Wschodniej. Około 5 % zbiorów nie mogło zostać zebranych, zarówno w przypadku marchwi, jak i ziemniaków.

Czytaj dalej

Włoscy producenci klementynek maja powody do narzekań. Letnie upały sprawiły, że zbiory są mniejsze o 30%, a nawet 50%, w zależności od regionu.

Mimo, ze ilości są mniejsze, na jakość nie można narzekać.  Sezon  zakończy się znacznie szybciej,  niż zwykle. Tuz przed świętami Bożego Narodzenia zebrane zostaną późne odmiany, jak Hermandinas, które zwykle zbierane były dopiero w styczniu.

Czytaj dalej

Czasy się zmieniły i można śmiało powiedzieć, że obecność owoców jagodowych na naszych stołach przez cały rok to już standard.

Ceny owoców są wysokie, a to ze względu na drogi transport samolotowy z drugiej półkuli. Obecnie możemy cieszyć się smakiem borówek z Ameryki Południowej – z Chile, Urugwaju, Paragwaju, Peru czy tez Argentyny. Jeżyny często  pochodzą z Meksyku, truskawki z Egiptu lub Grecji, a  malina z Portugalii. O tej porze roku bardzo popularne są opakowania detaliczne po 125 g.

Czytaj dalej