Produkcja orzechów kokosowych w Indonezji systematycznie rośnie z roku na rok

Powszechnie wiadomo, że Indonezja ma najwyższą produkcję kokosa na świecie. Plantacje zajmują ponad 1500 hektarów na kilku wyspach wschodniej Indonezji.

Indonezja produkuje rocznie ponad 21,5 miliona ton kokosa. Oczekuje się, że w przyszłości będzie ona stale rosła ze względu na kilka różnych czynników. Po pierwsze, Indonezja ma typowy klimat tropikalny ze średnią roczną temperaturą powyżej 25℃. Po drugie, koszty pracy są stosunkowo niskie. Po trzecie, rząd wdraża różne polityki promujące przemysł kokosowy.

Choć Indonezja jest największym producentem kokosów, to jednak nie jest największym eksporterem. Krajem, który każdego roku eksportuje najwięcej, są Filipiny. Na razie eksport z Indonezji dotyczy półłuskanych kokosów wysyłanych do Malezji i Singapuru. Te orzechy kokosowe są świeżo zbierane ręcznie w ciągu 60 dni.  Indonezja ma dużą populację i większość orzechów kokosowych jest sprzedawana w kraju. Ponadto, wraz z szybkim rozwojem przemysłu oleju kokosowego w Indonezji, popyt na orzechy kokosowe gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat. W sumie na eksport pozostało mniej orzechów kokosowych.

Kokos młody w charakterystycznym cylindrycznym kształcie, co ułatwia spożywanie

Z palmy kokosowej zabierane są ogromne, zielone owoce, które po obraniu są białe i mają stożkowaty czubek. Woda kokosowa przez wiele osób jest uznawana za najlepszy i najzdrowszy napój na świecie. Im młodszy jest kokos, tym więcej ma wartości odżywczych.  Białą warstwę można zdjąć i zostanie  nam jasna łupina. Aby dostać się o wnętrza owocu wystarczy ściąć górną warstwę i otworzyć go nożem, albo nawet korkociągiem tak żeby włożyć słomkę. Woda kokosowa ma w sobie wiele składników odżywczych, głównie potas, magnez, wapń, a także witaminy z grupy B-  B1, B2, B3, B5, B6, oraz C. To naturalny izotonik.

Źródło: www.freshplaza.com