Eksport egipskiego ziemniaka

Jak podaje portal Fresh Plaza od początku sezonu eksportowego eksport egipskich ziemniaków do Europy wzrósł do 200 000 ton. Urzędnik Ministerstwa Rolnictwa podkreślił ostatnio, że te wysyłki były eksportowane do Unii Europejskiej zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości eksportu, potwierdzając, że egipskie produkty rolne były wywożone do różnych krajów bez żadnych przeszkód.

Według raportu Centralnej Administracji Ministerstwa Rolnictwa ds. Kwarantanny Rolnej, w maju   2018 r. Zwiększył się egipski eksport warzyw i owoców do różnych krajów świata, wynoszący około 2,88 mln ton. Egiptowi udało się otworzyć nowe rynki zbytu w wielu krajach, szczególnie w Chinach, Unii Europejskiej i krajach Azji Wschodniej. Jest to dodatkiem do sukcesu Egiptu w zniesieniu zakazu egipskiego eksportu produktów rolnych w niektórych krajach, co potwierdziło bezpieczeństwo egipskich procedur i jakość ich upraw rolnych.

Według egypttoday.com¸ eksport egipski owoców cytrusowych wzrósł do 502 milionów dolarów w latach 2017-2018, w porównaniu do 446 milionów dolarów w latach 2016-2017.

 Źródło: www.freshplaza.com