Owoce z napisem jako reklama firmy lub oryginalny pomysł na prezent

Wszyscy spotkaliśmy się już z jabłkami z napisami. Takie jabłka  są obecnie  dość popularne w okresie świąt, a także stanowią nowy trend prezentowy – nietuzinkowy i bardzo ekologiczny.

Portal www.freshplaza.com prezentuje belgijską firmę, która zajmuje się produkcją i sprzedażą owoców z napisami. Są to jabłka i gruszki ściśle określonych odmian: jabłka odmiany Red Prince, Wellant, Elstar, gruszki: Q-Tee i Conference są uprawiane na 65 hektarach własnej produkcji i z racji swojego wybarwienia znakomicie nadają się do umieszczania na nich napisów. Napisy są różne, w zależności od zamówienia. Coraz bardziej popularne staje się promowanie zdrowego trybu życia z pomocą odpowiedniego jabłka z napisem lub obrazkiem, np.   z umieszczonym na owocu zakazem palenia.

Popularne staje się umieszczanie na jabłkach logotypu firmy – zdrowa i nowoczesna reklama firmy, która „idzie z duchem czasu”.

Interesujące jest, w jaki sposób powstają owe napisy. Owoce są  „zadrukowywane” za pomocą prasy tłoczącej i jadalnej pasty, która jest całkowicie bezpieczna dla żywności. Pasta taka jest również używana do drukowania M & M-ów oraz innych produktów spożywczych i farmaceutycznych.