Choinka, która smakuje….. rozmarynem

Choinka, która nadaje się do jedzenia  i jest obowiązkową ozdobą w Święta Bożego Narodzenia sprzedawana jest w sklepach Waitrose & Partners. Mowa tu o „choinkach”, czy raczej drzewkach rozmarynowych. Trend świątecznych drzewek rozmarynowych zaczął się w Ameryce, gdzie obecnie kupuje się tyle samo w porównaniu ze standardowymi choinkami. Ich igiełkowate liście sprawiają, że stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnego drzewka bożonarodzeniowego i mogą być udekorowane tak, aby wyglądały jak ich większe tradycyjne odpowiedniki.

Takie drzewko  ulubiony dodatek do zakupów w sklepie spożywczym w okresie świąt Bożego Narodzenia, dzięki czemu trafia do pierwszej trójki najlepiej sprzedających się świeżych ziół, a jego sprzedaż w okresie świątecznym wzrasta o 200% w porównaniu do pozostałej części roku.

Rosemary Christmas Tree są uprawiane i przycinane, aby przypominały kształt choinki. Te aromatyczne miniaturowe drzewa, stojące na wysokości około 30 cm, tuż poniżej jednej trzeciej wielkości przeciętnej choinki, są jadalne i nadają domowi odświeżający zapach.

Tę właśnie odmianę rozmarynu wybrano spośród 80 innych odmian w taki sposób, aby uzyskać idealne drzewo ze względu na jego kształt, kolor i wspaniały bukiet.

Liście drzewa rozmarynu mogą być wykorzystywane w czasie Świąt do aromatyzowania potraw,  a po świętach Bożego Narodzenia mogą być wysadzone do ogrodu, więc nic się nie zmarnuje.

Smacznych, aromatycznych Świąt!

 Źródło: www.freshplaza.com