Nowe technologie do zastosowania po zbiorze

Decco opracowało jadalną powłokę Naturcover, która może być stosowana w owocach takich jak awokado, owoce ziarnkowe i cytrusowe, melony itp., Ma ona na celu zmniejszenie strat spowodowanych odwodnieniem, jednocześnie pomagając owocowi zachować jego jędrność i służyć jako nośnik fungicydów. Dzięki Naturcover owoce zachowują swój naturalny wygląd, dając wyjątkowy efekt antyoksydacyjny, a produkt przy tym nie wygląda sztucznie.

Kolejna innowacyjna technologia Decco Fullcover Packing  gwarantuje jednorodną powłokę, pokrywającą cały owoc, niezależnie od jego wielkości i efektywne wykorzystanie wody. Zastosowanie tej technologii jest proste i nieinwazyjne, dostosowuje  się do każdej linii pakującej i do różnych rodzajów owoców, w tym awokado, jagody, kiwi, owoce cytrusowe, owoce pestkowe, winogrona stołowe, ananasy czy mango.

Co więcej, w/w technologia elektrostatyczna doprowadziła do opracowania Decco Fullcover Campo, ułatwiającego stosowanie produktów na farmach, szczególnie w trudnych warunkach topograficznych.

To ta sama technologia stosowana jest również do dezynfekcji pomieszczeń pakowania, linii technologicznych, komór magazynowych, magazynów itp. Pozwala to na zredukowanie godzin pracy do jednej czwartej zwykłej liczby i dotarcie do każdego zakątka,  przy zastosowaniu minimalnej ilości wody i użytych materiałów aktywnych.

Połączenie technologii Naturcover + Decco Fullcover pozwala na poprawęi kondycji owoców po przybyciu do miejsca przeznaczenia. Produkty linii Decco Naturcover są kompatybilne z innymi produktami po zbiorach, w tym z produktami pochodzenia naturalnego lub biologicznego.

Źródło: Fresh Plaza