Początek sezonu truskawkowego nie bez problemów

Problemem jest oczywiście pogoda – brak deszczu ma wpływ na wielkość i jakość zbiorów. Dodatkowym problemem, nie mniej ważnym jest brak rąk do pracy.

Truskawek jest jednak coraz więcej i ceny spadają. Portal Sadyogrody.pl za TV Mazovia podaje ceny na  14 maja br. z giełdy w Goławinie. Ceny, w zależności od odmiany wahały się między  8 a 12 złotych. Za odmianę Azja płacono 17 złotych, za Albę od 12 do 15 złotych, a za Honeoye płacono poniżej 10 złotych za łubiankę.

Na  rynku hurtowym Bronisze ceny są  od 3,5 zł do 17 zł za kilogram. Na Giełdzie Kaliskiej krajowe truskawki sprzedawane są w cenie od 8 zł do 12 zł/ kg, a w Krakowie cena waha się  od 6 zł do 8 zł za kg. Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa  truskawki sprzedawane są w cenie od 3 do 9 zł/kg.  Natomiast w Poznaniu na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej  kilogram truskawek kosztuje 12-13 zł.

Obecnie na giełdzie Goławin truskawki Honeoye sprzedawane są po 5 zł (drobne owoce), Roksana 12 zł, a  Rumba od 9 do 14 zł (w zależności od jakości owoców).