Egipskie winogrona

Egipski sezon winogronowy zapowiada się dobrze, chociaż do jego rozpoczęcia pozostał jeszcze miesiąc. Pogoda była świetna, więc producenci oczekują wysokiej jakości winogron, a w ślad za jakością – wysokich cen. Jedynym nieznanym czynnikiem, który mógłby wpłynąć na przebieg kampanii jest koronawirus.

Sprzyjające warunki pogodowe napawają optymizmem. Wysoka jakość, wysokie ceny i większe ilości winogron, niż w ubiegłym sezonie.

Koniec indyjskiego sezonu winogronowego w tym roku nastąpi wcześniej, niż w poprzednim sezonie. Jest to niezwykle dobra sytuacja dla egipskich producentów, ponieważ w ubiegłym sezonie mieli oni tylko dwa do trzech tygodni na eksport wszystkich swoich winogron przed rozpoczęciem sezonu hiszpańskiego. W tym roku, najprawdopodobniej, będą  mieli co najmniej pełny miesiąc bez zbyt dużej konkurencji.

Eksport egipskich winogron skierowany jest głównie do krajów europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Holandia i Hiszpania, i kraje te będą prawdopodobnie importować hiszpańskie winogrona, jak tylko rozpocznie się ten sezon. Dlatego też egipscy producenci muszą dobrze wykorzystać swój czas na eksport winogron.

Egipscy producenci są zaniepokojeni niepewną sytuacją, związaną z epidemia koronawirusa. Na szczęście pogoda jest obecnie bardzo ciepła, więc trudno byłoby aktywować takiego wirusa w tym regionie. Jednak nigdy nic nie wiadomo i trzeba również brać pod uwagę taki scenariusz.

Źródło: www.freshplaza.com