Odpady z owoców i warzyw ekologiczną odżywką dla roślin

W ramach próby oddział ICA Maxi w Sztokholmie sprzedaje przyjazną dla środowiska odżywkę roślinną, wyprodukowaną z odpadów owocowo -warzywnych. Wcześniej odpady organiczne były przeznaczone do produkcji biogazu. Teraz niesprzedane owoce i warzywa są fermentowane  i sprzedawane jako odżywka dla roślin. Dotyczy to około 100 kilogramów produktów ignorowanych przez konsumentów, ponieważ nie wyglądają już dobrze, ale nadal są jadalne.

Wszystko, co nie jest już jadalne, jest nadal przeznaczone do produkcji biogazu. W pierwszym tygodniu sprzedano dziesięć butelek tego specyfiku. Przedstawiciele firmy uważają, że to dobry wynik, ponieważ ta odżywka dla roślin jest dwa razy droższa ze względu na wyższe koszty produkcji, w porównaniu z konwencjonalnymi odżywkami.

Specjaliści twierdzą, że w wyniku stosowania mineralnych odżywek roślinnych gleba staje się mniej zdolna do zatrzymywania wody, żywności i tlenu. Odżywki ekologiczne prowadzą do bardziej odpornych systemów produkcji, które są lepiej przygotowane na zmiany klimatu i bardziej ekstremalne rodzaje pogody.

Źródło: www.freshlaza.com