Wszyscy spotkaliśmy się już z jabłkami z napisami. Takie jabłka  są obecnie  dość popularne w okresie świąt, a także stanowią nowy trend prezentowy – nietuzinkowy i bardzo ekologiczny.

Portal www.freshplaza.com prezentuje belgijską firmę, która zajmuje się produkcją i sprzedażą owoców z napisami. Są to jabłka i gruszki ściśle określonych odmian: jabłka odmiany Red Prince, Wellant, Elstar, gruszki: Q-Tee i Conference są uprawiane na 65 hektarach własnej produkcji i z racji swojego wybarwienia znakomicie nadają się do umieszczania na nich napisów. Napisy są różne, w zależności od zamówienia. Coraz bardziej popularne staje się promowanie zdrowego trybu życia z pomocą odpowiedniego jabłka z napisem lub obrazkiem, np.   z umieszczonym na owocu zakazem palenia.

Czytaj dalej

Okres przedświąteczny to czas, kiedy na dobre na naszym rynku zadamawia się pomidor z importu. Sezon na polski pomidor, choć wyjątkowo długi w tym roku, właśnie definitywnie się zakończył. Oczywiście przez cały czas dostępne będą pomidory z ogrzewanych szklarni, ale cena jest na poziomie, na który nie mogą sobie wszyscy pozwolić. Szczególnie dotyczy to pomidora malinowego.

Czytaj dalej

Trwa właśnie sezon na kaki. Od kilku tygodni mamy na rynku kaki z Hiszpanii. Podaż owoców wciąż jest wysoka, a ceny, szczególnie w sieciach handlowych są dość niskie. Polacy pomału przekonują się do tego owocu, które jest prawdziwą skarbnicą dobrych składników dla naszego organizmu.

Czytaj dalej

Choinka, która nadaje się do jedzenia  i jest obowiązkową ozdobą w Święta Bożego Narodzenia sprzedawana jest w sklepach Waitrose & Partners. Mowa tu o „choinkach”, czy raczej drzewkach rozmarynowych. Trend świątecznych drzewek rozmarynowych zaczął się w Ameryce, gdzie obecnie kupuje się tyle samo w porównaniu ze standardowymi choinkami. Ich igiełkowate liście sprawiają, że stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnego drzewka bożonarodzeniowego i mogą być udekorowane tak, aby wyglądały jak ich większe tradycyjne odpowiedniki.

Czytaj dalej

Jak podaje portal  www.freshplaza.com  w Holandii ceny selerów są na bardzo wysokim poziomie.  Jest to wynik słabej podaży, spowodowanej przez warunki pogodowe w lecie. W związku z tym również eksport tych warzyw jest znacznie utrudniony. Wysyłki do krajów Europy wschodniej są również znacznie ograniczone z powodu podaży i wysokiej ceny.

Czytaj dalej

Powołując się na ostatnie informacje zamieszczone przez Serwice2Fruit handel w sektorze jabłek i gruszek nie jest jeszcze taki, jakiego oczekiwaliby producenci. Tak jest np. na Węgrzech, gdzie największe zainteresowanie rynek nadal przejawia odmianami Gala i Golden.  Duży popyt nie jest jednak odzwierciedleniem ceny, które są wciąż na niskim poziomie. Jabłka zostały zebrane i są przechowywane. Te, które nie były przechowywane w ULO i nie były zabezpieczone za pomocą SmartFresh, bardzo szybko tracą jędrność.  Spowoduje to obniżenie ceny i napływ tańszego towaru gorszej jakości. Większość jabłek została poddana obróbce, przechowywana jest we właściwych warunkach i w zupełności nadaje się na rynek eksportowy. Przed wysyłką jabłka są jeszcze dodatkowo przygotowywane, przez co klienci mogą być pewni dobrej jakości produktu końcowego.

Czytaj dalej

Ceny białej kapusty plasują się na dość wysokim poziomie. Na rynkach hurtowych ceny te osiągają poziom 1,00 – 1,30 zł/kg.  Analitycy rynku zwracają uwagę, że ten poziom cen o tej porze roku sugeruje większy wzrost cen na wiosnę i powtórkę sezonu 2010/2011. Oczywiście w grę wchodzi dużo zmiennych,  ale jest to wysoce prawdopodobne.

Czytaj dalej